Przejdź do treści

Różne sposoby stylizacji spodni w kratę dla mężczyzn

  • przez
męskie spodnie w kratkę

Spodnie w kratę to nieodłączny element garderoby męskiej, który pojawia się w katalogach producentów odzieży praktycznie co sezon. Ten wzór kojarzy się przede wszystkim z elegancją i klasyką, jednak może być również noszony na co dzień w bardziej casualowych stylizacjach. Obecnie wyróżnić można różne sposoby stylizacji takich spodni męskich, które pozwalają na efektowne wykorzystanie tego elementu garderoby.

Elegancka stylizacja

Pierwszym sposobem stylizacji spodni w kratę jest połączenie ich z eleganckim garniturem. W takim zestawieniu ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor i rozmiar kratki. Spodnie o drobnym i ciemnym wzorze pasują do garnituru w klasycznych odcieniach szarości lub granatu, natomiast spodnie w jasnej i dużej kratce mogą być noszone z garniturem w jasnych odcieniach beżu lub kremowego. W takiej stylizacji ważne jest również dobranie odpowiedniego rodzaju butów, najlepiej w kolorze ciemnego brązu lub czarnego. Aby uzyskać bardziej formalny efekt, warto zestawić spodnie z klasycznym, skórzanym paskiem i eleganckimi butami, takimi jak loafersy lub oxfordy.

Minimalistyczna stylizacja

Innym rodzajem ciekawej stylizacji z wykorzystaniem spodni w kratę jest połączenie ich z marynarką w jednolitym kolorze. Ten zestaw pozwala na subtelne podkreślenie kratki, jednocześnie nadając całej kreacji odpowiedniej lekkości. Marynarka w jasnym odcieniu beżu czy bieli doskonale komponuje się z ciemniejszymi spodniami w kratę. Warto zwrócić uwagę na to, aby zestaw był spójny kolorystycznie. Można też dodać do stylizacji krawat lub muszkę, aby nieco przełamać jej minimalizm oraz uzyskać jeszcze bardziej prestiżowy charakter.

Stylizacja casualowa

Jeśli chodzi o bardziej casualowe stylizacje, spodnie w kratę męskie jak te na tej stronie: https://dstreet.pl/spodnie-w-krate-meskie mogą być świetnie połączone z t-shirtem lub koszulą w jednolitym kolorze. W takim zestawieniu warto postawić na ciemniejsze barwy pozostałych ubrań, aby nie przytłoczyć kratki na spodniach. Dodatkowo można dodać do stylizacji buty sportowe lub trampki, aby nadać jej jeszcze bardziej casualowego charakteru. Kolejnym ciekawym sposobem na stylizację z użyciem kratkowanych spodni jest połączenie ich z kurtką skórzaną lub ramoneską. Taki zestaw idealnie sprawdzi się w chłodniejsze dni, a jednocześnie nadaje męskiej kreacji rockowego charakteru. Warto również pamiętać, że spodnie w kratę mogą być wówczas noszone z ciekawymi dodatkami, takimi jak okulary przeciwsłoneczne czy czapka. W ten sposób da się jeszcze bardziej podkreślić indywidualny styl.

Stylizacja na co dzień

Innym ciekawym sposobem na stylizację z użyciem spodni w kratę jest połączenie ich z oversize’owym swetrem lub golfem. Taki zestaw doskonale sprawdzi się na co dzień, a zarazem nawiąże do aktualnych trendów związanych z noszeniem ubrań większych o jeden rozmiar. Warto zwrócić uwagę na to, aby sweter lub golf był w jednolitym kolorze, aby nie przytłaczał wzoru kratki na spodniach. Do takiej stylizacji można zestawić buty typu sneakersy lub trampki, aby nadać jej jeszcze bardziej swobodnego charakteru. Prostym sposobem na podkreślenie estetyki spodni jest połączenie ich z koszulą w kratę, która jest także modnym elementem garderoby męskiej. W takim zestawieniu ważne jest, aby wzory na spodniach i koszuli były odpowiednio skontrastowane. Można też dodać do stylizacji skórzany pasek oraz zestawić ciemne buty, np. brogsy lub oxfordy.

Stylizacja sportowa

Innym interesującym przykładem stylizacji jest połączenie spodni w kratę z kurtką bomberką. Taki zestaw nada każdemu mężczyźnie nieco sportowego charakteru, jednocześnie zachowując pewną nonszalancję całości. Warto dodać do tego stylizacji buty typu sneakersy oraz okulary przeciwsłoneczne, aby nadać jej jeszcze bardziej modnego charakteru.
Obecnie istnieje bardzo wiele efektownych sposobów na stworzenie wyjątkowej stylizacji z wykorzystaniem kratkowanych spodni Warto zawsze umiejętnie dobierać odpowiednie elementy garderoby i dodatki, aby uzyskać pożądany efekt. Pamiętaj, że kluczem do udanej stylizacji jest odwaga i chęć eksperymentowania.