Przejdź do treści

Płaszcz IDEALNY dla każdej kobiety

  • przez

Gdy temperatura spada poniżej zera, a za oknem pada śnieg, każda kobieta marzy o tym, aby w jej szafie znalazł się ciepły oraz wygodny płaszczyk. Warto zatem wybrać się na zakupy i wybrać takie odzienie, dzięki któremu nie zaskoczy nas nawet sroga i mroźna zima. 

Płaszczyk damski zimowy oversize oraz dopasowany – jaki wybrać?

Dostępne w wielu sklepach płaszcze zimowe damskie mają zróżnicowane wzory, fasony oraz kolorystykę. Kobiety o bardziej okrągłych kształtach, które to nie chcą zbytnio podkreślać swojej sylwetki, powinny raczej wybierać w modelach typu oversize.  

Z kolei zwolenniczki ubrań znajdujących się bliżej ciała z pewnością powinny zwrócić szczególną uwagę na okrycia wierzchnie wyposażone w pasek, które to świetnie podkreślają  talię oraz wysmuklają sylwetkę. 

Wszystkie płaszcze damskie zimowe prezentują się jeszcze bardziej efektownie,  jeśli zostaną zestawione z kolorystycznie dobranymi czapkami, kominami oraz szalikami. 

Z jakiego materiału powinien być uszyty ciepły płaszcz zimowy?

Decydując się na zakup zimowego płaszcza, warto zawsze zwrócić uwagę na to z jakiego materiału został on wykonany. 

Oferowane w wielu sklepach z odzieżą zimowe płaszczyki są szyte z  ciepłej wełny, na przykład wielbłądziej, z merynosów czy też dziewiczej. Ponadto nie brakuje odzinia wykonanego z wysokiej jakości mieszanki wełny oraz włókien syntetycznych. Tego typu płaszcze są nie tylko bardzo ciepłe, lecz również niezwykle lekkie oraz stylowe.

Podczas wyboru warto pamiętać o tym, że im większa domieszka naturalnych włókien, tym cena płaszcza jest wyższa. 

Na rynku nie brakuje również popularnych zimowych, damskich płaszczy wykonanych tylko i wyłącznie z materiałów syntetycznych, które to cechują się znacznie niższą ceną. Modele, te są zazwyczaj wzbogacane warstwą ocieplenia, dzięki czemu spisują się rewelacyjnie, nawet podczas uporczywych mrozów oraz obfitych opadów śniegu.