Przejdź do treści

Męskie chinosy – element odzieży niekoniecznie typowo casualowy

  • przez
spodnie chinos męskie

Jak wiele ciekawych informacji można zdobyć za pośrednictwem portali blogowych – wiedzą wszyscy Ci, którzy regularnie kupują w Internecie. Więcej o tym już teraz w naszym wpisie dedykowanym wszystkim tym, którzy właśnie tak nabywają swoje ulubione produkty.

Spodnie typu chinos mają już ponad sto lat, a wśród panów nadal są jednym z najmodniejszych typów odzieży, który ciągle ewoluuje i powstają nowe modele, które już niekoniecznie muszą kojarzyć się z typowym casualowym stylem, który tradycyjnie się tym spodniom przypisywało.

Czym są męskie chinosy?

Spodnie chinosy wykonane są z lekkiego materiału, posiadając też dwie ukośne kieszenie z przodu i dwie wpuszczane z tyłu. Powinny być one wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, a najczęściej stosowana jest czysta bawełna.

Męskie chinosy często potrafią być niezwykle krzykliwe, gdyż stosuje się w nich całą gamę barw – od agresywnych, po bardziej pastelowe, aż po wysoce stonowane. To właśnie między innymi od barwy zależy to, czy danych spodni można użyć do stworzenia bardziej eleganckiej stylizacji.

Pomysły na bardziej eleganckie stylizacje

Chociaż spodnie chino kojarzą się wielu osobom z typowo casualowym stylem, coraz częściej można spotkać je podczas bardziej oficjalnych spotkań i w świecie biznesu. Nie każdy model jednak się do tego nadaje i nie każda stylizacja z nimi postrzegana jest za odpowiednią na takie wydarzenia.

Do bardziej eleganckich stylizacji używa się spodni o stonowanych kolorach, a więc preferowana jest czerń, granat, beż, biel lub szarość. Dodatkowo eleganckie chinosy męskie powinny być wykonane z najwyższej jakości materiału, którą widać gołym okiem i powinny mieć one odrobinę inny fason od tych typowo casualowych.

Do eleganckich stylizacji z chinosami powinno nosić się dobrej jakości skórzane obuwie,  także zadbać o elegancki pasek. Resztę stroju stanowi dobrej jakości koszula, a także często obecna jest w nim marynarka.