Przejdź do treści

Czym jest longsleeve i na jaki się zdecydować?

  • przez
ciemnoszary longsleeve

Bluzki męskie kojarzą się przede wszystkim z T-shirtami. Większość zapomina o bardzo funkcjonalnych koszulkach z długim rękawem. Jak to wygląda w praktyce i czym kierować się przy zakupie – na te pytania postaramy się szczegółowo odpowiedzieć.

Czy longsleeve’y faktycznie powinny zostać zapomniane?

Longsleeve – co to takiego?

Nazwa pochodzi od angielskich słów „long sleeve”, czyli „długi rękaw”. To najlepiej tłumaczy, czym jest ten rodzaj ubrań. Są to po prostu koszulki z długim rękawem wykonane z niezbyt grubego materiału, dzięki czemu idealnie nadają się na wiosnę, letnie wieczory oraz jesień.

Z czym nosić longsleeve?

Można go nosić samodzielnie w połączeniu z jeansami czy nawet spodniami dresowymi i sportowymi butami. Nadadzą się również do bardziej eleganckiej stylizacji – wystarczy zestawić longsleeve (najbezpieczniej w jednolitym kolorze) ze sportową marynarką. Można go ubrać również pod rozpinaną bluzę albo typowo jako podkoszulkę, dzięki czemu sprawdzi się on również zimą.

Jaki longsleeve wybrać?

Wszystko zależy od gustu i sylwetki. Szczupli i wysportowani panowie mogą zdecydować się na model opinający ciało, podczas gdy dla panów nieco roślejszych bezpiecznym wyborem będzie luźniejszy longsleeve w ciemniejszym kolorze. Należy również uważać na duże nadruki w okolicach brzucha, które mogą sprawić, że będzie on optycznie większy.

W przypadku nie posiadania możliwości przymiarki ryzykowny będzie również longsleeve w całości pokryty wzorami, dlatego warto sprawdzić, czy dany sklep internetowy posiada możliwość zwrotu.