Przejdź do treści

Kurtka jeansowa – uniwersalna kurtka na każdą porę roku

  • przez

Jeśli szuka się kurtki uniwersalnej, czyli takiej, która będzie mogła być noszona o każdej porze roku i przy każdej okazji, trudno o coś lepszego, niż jeansowa kurtka z kapturem. Dlaczego jest ona tak modna i z czym może być łączona? Innymi słowy, podstawowe informacje o jeansowej kurtce, które każdy powinien wiedzieć.

Skąd ta popularność?

Jeans jest materiałem, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Co prawda głównie kojarzony jest ze spodniami, lecz pozostałe produkty i elementy odzieży, które są z niego wykonane, również cieszą się szczególnym uznaniem. Chodzi tu np. o kurtka jeansowa z kapturem, które nie tylko prezentują się bardzo dobrze, co dodatkowo są niezwykle uniwersalne. Na rynku bowiem można spotkać nieco grubsze ocieplane kurtki jeansowe, które świetnie sprawdzają się np. podczas później jesieni, a nawet zimy, jak i również nieco cieńsze, przewiewne wręcz wersje wiosenne i letnie.

Możliwe połączenia

To, za co jeszcze wszyscy tak mocno kochają kurtki skórzane, to ich niezwykle szeroki zakres łączenia z innymi, często bardzo egzotycznymi dodatkami i strojami. Przykładowo w zimie, gdy temperatura jest nieco niższa, zakładanie ramoneski byłoby nieco słabym pomysłem.

Co jednak innego, gdy założy się ją w zestawie ze skórzaną kurtką. Nic wtedy nie stoi na przeszkodzie, aby do takiej kurtki założyć w lecie zwykły podkoszulek, trampki, czy też nawet sportowe buty.

Dowolność w tym wypadku jest nieograniczona i tylko własna kreatywność jest hamulcem tego, co można na siebie założyć w zestawie z taką kurtką.