Płaszcze męskie na zimę – jakie wybrać?

  • przez
elegancki płaszcz męski

Wybór płaszcza męskiego na zimę wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Chociaż w sklepach wybór jest duży, to nie wszystkie kurtki i płaszcze będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Czym kierować się podczas wyboru płaszcza męskiego na zimę?

Z jakiego materiału?

Płaszcz męski zimowy może być wykonany z różnych materiałów. Tańsze modele będą oczywiście gorsze gatunkowo, nie warto decydować się na zakup płaszcza z poliestru, ponieważ szybko się zmechaci i nie będzie wyglądać efektownie.

elegancki płaszcz męskiPłaszcze męskie na zimę  to spora inwestycja, ale bez wątpienia warto zdecydować się wydać więcej pieniędzy, wówczas będzie można nosić go przez długie lata, nie będzie to rzecz jedno sezonowa. Dobrze sprawdzą się płaszcze męskie długie wykonane z wełny, im więcej będzie jej w składzie, tym lepiej. Taki materiał będzie ciepły oraz trwały, nie zmechaci się, oczywiście trzeba w odpowiedni sposób dbać o taką kurtkę.

Musi być dopasowany

Płaszcze męskie zimowe są bardzo eleganckie, można spokojnie włożyć je na garnitur czy grubszy sweter, to dlatego tak ważne jest to, aby były odpowiednio dopasowane. Należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią szerokość ramion, warto sprawdzić czy będziemy mieć wystarczającą ilość miejsca w rękawach.

W jakim kolorze?

Kolor płaszcza męskiego to oczywiście kwestia gustu, jeżeli zależy nam na zachowaniu elegancji i lubimy klasyczne rozwiązania, najlepiej sprawdzą się kolory stonowane np. szarości, beże, granaty. Stylizacje można ożywić za pomocą ciekawej czapki albo szalika lub chusty.