Sukienki damskie – jak dobrać je do figury?

  • przez
sukienki damskie

Sukienki damskie podkreślają figurę i sprawiają, że każda kobieta w nich wygląda dobrze. Obecnie mamy mnóstwo wzorów i fasonów do wyboru. Dlatego przed zakupami należy poznać słabe i mocne strony naszej sylwetki. Inną sukienkę powinna założyć kobieta o sylwetce jabłka, a inną – o sylwetce kielicha.

Typ sylwetki a sukienka

sukienki damskie
Dla gruszki odpowiednią sukienką będzie kopertowa lub szmizjerka. Dekolt w kształcie V podkreśli biust, a wiązanie w pasie – talię. Dół nie powinien być zbyt dopasowany, by nie opinać sylwetki. Gruszki dobrze będą wyglądać także w sukienkach we wzory, dzięki temu proporcje sylwetki zostaną wyrównane. Klepsydrę najłatwiej dobrze ubrać. Taka figura będzie dobrze wyglądać w większości ubrań. Należy jednak zwracać uwagę, by góra była dobrze dopasowana, a dół swobodnie opływał sylwetkę. Sukienki damskie dla jabłka to przede wszystkim o kształcie A lub odcinane pod biustem. Dzięki temu biust zostanie podkreślony, a brzuch – zasłonięty.

Tanie sukienki – gdzie kupować?

Obecnie opłaca się kupować w tzw. sieciówkach, których są teraz wyprzedaże. Przeceny są niekiedy nawet o 70-80%. Można zarówno zamówić sukienkę online kurierem do domu lub wybrać się na „shopping”. Kupując stacjonarnie mamy możliwość przymierzyć sukienkę i sprawdzić dokładnie jej materiał. Należy unikać poliestru, a warto kupić ubrania z lnu, bawełny, wiskozy. Natomiast zamawiając przez internet nie tracimy czasu na chodzenie po sklepach. Często nie pasującą rzecz można zwrócić bez żadnych opłat do sklepu.