Pasek do spodni

  • przez

Dobór odpowiedniego stroju może bardzo dużo powiedzieć o właścicielu. Każdy element ubioru musi ze sobą współgrać, idealnie się komponując.  Prócz najważniejszych części ubioru, którymi są spodnie, koszula oraz buty, należy zwrócić uwagę na malutkie szczegóły, które wbrew pozorom są równie istotne.

Jednym z takich elementów jest pasek do spodni. Jego wybór wcale nie jest taki prosty. Oczywiście nie zawsze istnieje możliwość założenia paska. Jednak jeśli spodnie posiadają szlufki, niezbędne jest wręcz założenie paska.

Wybór paska

Po pierwsze, pasek pełni bardzo praktyczną funkcję, którą jest podtrzymywanie spodnie na odpowiedniej dla nas wysokości. To także bardzo istotny dodatek, który można uznać za równie ważny, co krawat czy mucha.

Decydując się na wybór paska należy pamiętać, by pasował on do pozostałych elementów ubioru. Musi on pasować zarówno estetycznie, jak i kolorystycznie.

Kupując pasek do spodni trzeba także mieć na uwadze rodzaj spodni, do jakich będzie on używany.  Jeśli będą to spodnie od garnituru, wskazany jest wybór paska węższego, wykonanego ze skóry.  Do spodni jeansowych dobrym wyjściem jest pasek skórzany z matowym wykończeniem.

Kolor paska musi być zbliżony kolorystycznie do innych elementów skórzanych, takich jak buty czy rękawiczki.

Reasumując, dobierając strój, prócz najważniejszych części ubioru, trzeba zadbać także o szczegóły. Takim właśnie elementem jest pasek. Decydując się na zakup trzeba wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Przede wszystkim najważniejsze jest dopasowanie kolorystyczne do pozostałych części garderoby. Paski bez wątpienia są niezbędnym szczegółem, bez którego nie należy chodzić, jeżeli spodnie posiadają szlufki.