Kurtki zimowe męskie z futrem – tak czy nie?

  • przez

kurtki zimowe męskie

Od jakiegoś czasu na wybiegach projektantów prezentujących modę męską pojawiły się kurtki zimowe męskie z futerkiem w różnych wariacjach kolorystycznych. Dla jednych to kwintesencja kiczu, a dla innych ciekawa propozycja na zimę.

Futerko – tak czy nie?

Futerkiem są ozdobione męskie kurtki zimowe o różnych fasonach, ale najczęściej widać je w parkach i kurtkach puchowych. W zdecydowanej większości są to futra sztuczne, które są tańsze i zgodne z zasadami eko, ale w niektórych modelach zastosowano futra prawdziwe – owiec lub jenotów. Sportowe kurtki męskie na zimę dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Warto postawić na intensywny odcień, gdyż taka kurtka sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas wyjazdu na narty w góry. Podczas zakupów dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału kurtka została wykonana.

Kurtki do pasa i ciepłe parki

Modne męskie kurtki męskie sięgające pasa to propozycja dla panów ceniących sobie przede wszystkim wygodę. Po tego rodzaju fasony sięgają na ogół mężczyźni młodzi. Takie modele dobrze komponują się z jeansami czy joggerami. Jednak najmodniejsze są zdecydowanie parki sięgające do połowy uda. Co ciekawe, dobrze komponują się one zarówno z ubraniami sportowymi, jak i tymi bardziej eleganckimi. Połączenie parki z garniturem wcale nie musi prezentować się dziwnie. Obecnie warto stawiać na kurtki uszyte z bawełny i ortalionu. Modne są też wszelkiego rodzaju wstawki materiałowe, obszycia i lamówki. Takich kurtek w sklepach jest obecnie zdecydowanie najwięcej.