Modny, męski styl

  • przez

Dzisiaj nie istnieje już jasny podział na stylizację oficjalną i codzienną. Popularne jest bowiem przenikanie się stylu sportowego z eleganckim. Przykładem jest noszenie przez mężczyzn spodni chinosów z koszulami oraz butami sportowymi.

Czym są chinosy?

Od pewnego czasu,  wygodne spodnie chinosy są niezwykle popularne. Jednakże, tego rodzaju spodnie są znane już od bardzo dawna. Już około 100 lat temu zyskiwały one popularność w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba było jednak wielu lat, aby również w Europie zostały w końcu docenione.

Spodnie chinosy męskie charakteryzują się prostym krojem. Są to spodnie materiałowe, do których świetnie pasuje koszula zarówno gładka, jak i w kratę. Wydaje się, że sukces chinosów męskich wynika poniekąd z tego, iż mogą służyć za spodnie eleganckie, jak i sportowe. Oprócz koszuli bowiem jak najbardziej do tych spodni można założyć również zwyczajny t-shirt.

Koszula sportowa

Niewątpliwie, niektóre koszule są typowo wyjściowe i nadają się jedynie na oficjalne spotkania. Nie brakuje jednak koszul męskich, które sprawdzają się na co dzień. Mowa tutaj o tak zwanych koszulach sportowych, które są znakiem naszych czasów i dowodem na coraz częstsze mieszanie się stylu oficjalnego ze sportowym. Niegdyś bowiem nie do wyobrażenia było, aby ubrać koszulę do butów sportowych. Dzisiaj natomiast nie tyle jest to rozwiązanie dopuszczalne, co wręcz bardzo dobrze widziane.

Warto zauważyć, że koszula sportowa jest bardzo uniwersalna również z innego powodu. Chodzi o to, iż jest ona odpowiednia zarówno dla starszych jak i dla młodszych mężczyzn.