Przejdź do treści

Czy warto nosić spodnie baggy?

  • przez

Moda męska mocno się zmienia i nie da się tego ukryć. Od kilku sezonów prawdziwym hitem są na przykład spodnie baggy. Czy warto w nie zainwestować i co to w ogóle za model?

Słowo „baggy” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „luźny”, co zresztą świetnie opisuje te spodnie. Dla spodni baggy typowe są dość dopasowane nogawki oraz szeroki, opuszczony krok. W sklepach najczęściej spotkać można modele bawełniane lub jeansowe. W zależności od tego, z czego spodnie zostały uszyte zmienia się ich przeznaczenie.

Dla kogo przeznaczone są spodnie typu baggy? Na pewno z uwagi na dość specyficzny krój, trzeba wiedzieć, że mocno skracają całą sylwetkę. Dlatego raczej nie jest to propozycja dla panów niskich. w ich przypadku lepiej sięgnąć po równie modne joggersy. Należy też uważać podczas  wybierania odpowiedniego rozmiaru. Spodnie baggy muszą być bowiem świetnie dopasowane – nie mogą być za małe czy za duże. W przeciwnym razie zamiast ciekawego wyglądu można osiągnąć nieco śmieszny efekt.

Jak nosić na co dzień takie spodnie? Okazuje się, że ze wszystkim. Jednak w praktyce najlepiej komponują się z elementami sportowymi. Odważniejsi panowie mogą się pobawić modą i zestawić baggy nawet z marynarką, ale w wersji typowo casualowej. Trzeba, a nawet można w tym przypadku eksperymentować i bawić się modą.