Moda męska – kurtki zimowe męskie

Gdy na dworze robi się coraz chłodniej warto rozejrzeć się za modną i ciepłą kurtką. Męskie kurtki zimowe to znakomita odzież wierzchnia, chroniąca przed przejmującym zimnem, śniegiem i opadami deszczu.

W puchu najcieplej
Nowoczesny mężczyzna, kupując odzież, nie kieruje się tylko i wyłącznie wygodą oraz zapewnieniem sobie ciepłego stroju, ale również dba o to by ubranie było  funkcjonalne a przede wszystkim modne.

Do najczęściej wybieranych kurtek należą tradycyjne kurtki puchowe i puchowe parki.

Historia powstania kurtki puchowej, sięga początków dwudziestego wieku, a została uszyta na  potrzeby raczkującego wówczas sportu górskiego. W późniejszych latach, kurtki puchowe zaczęły dominować wśród odzieży sportowej, aż do czasu gdy projektanci postanowili stworzyć fason, z wykorzystaniem wszystkich walorów puchu, dla kurtek codziennych.

Kurtki zimowe męskie od DStreet mogą być pikowane i gładkie. Ich modele są bardzo zróżnicowane, występują w szerokiej gamie kolorów i długości. Jedyne co jest niezmienne, to wypełnienie z puchu, które znakomicie chroni przed zimnem.

Tylko parka
Wśród męskich kurtek zimowych, dla mężczyzn ceniących elegancję, znakomitym pomysłem jest parka. Jest ona dłuższa niż większość modeli kurtek zimowych, sięga do ud, wypełniona jest syntetycznym lub naturalnym puchem. Kurtki takie mają dopasowany krój, kaptur – często obszyty futerkiem, są wygodne  i funkcjonalne. Często są kreowane na, w ostatnich latach bardzo modny, styl militarny. Połączenie tego stylu z klasyką kroju daje ciekawą, oryginalną i modną stylizację.

Wybór modelu męskiej kurtki zimowej to indywidualna sprawa. Każdy mężczyzna, najlepiej wie jaki model kurtki będzie odpowiadał mu najbardziej i w jakiej będzie się dobrze czuł.